مقالات آموزشی

فرآیند نصب درب ضد سرقت

فرایند-نصب-درب-ضد-سرقت

با توجه به اهمیتی که نصب درب دارد به طوری که اگر این فرآیند به درستی انجام شود هیچ مشکلی ایجاد نمی شود اما در صورت بروز خطا مشکلات بزرگی برای محصول به وجود می آید که گاهی بر طرف کردن آن می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند.

در نتیجه نیاز است تا از فردی خبره و کار بلد برای انجام این فعالیت استفاده شود، تا بتواند علاوه بر انجام درست این پروسه از بروز مشکلات احتمالی نیز جلوگیری به عمل آورد. لازم به ذکر است تعداد افراد زیادی در این زمینه به عنوان نصاب مشغول به فعالیت می باشند که یافتن فردی دقیق و با تجربه که کار شما را به درستی انجام دهد نیازمند پرس وجو می باشد.

پیش از آغاز فرآیند نصب نیاز است تا موانعی را بر طرف کرده و اقداماتی را انجام داد تا در انجام پروسه هیچ خللی ایجاد نشود و در این بین زوایایی را باید مورد بررسی قرار داد که در صورت بروز مشکل در هر یک از آن ها مشکلات بزرگی برای شما به وجود خواهد آورد.

فعالیت هایی که پیش از آغاز نصب درب ضد سرقت باید انجام گیرد

در این مرحله نیاز است اتفاقاتی را رقم زد و فعالیت هایی ا انجام داد که پیش از آغاز فرآیند نصب ضروری و لازم  الا جرا می باشد که اگر در انجام آن سستی صورت گیرد و با دقت کافی به انجام نرسد مشکلات بزرگی را به وجود می آورد.

این شغل نیز مانند بسیاری از مشاغل پیش از آغاز فرآیند آن نیاز است تا اقداماتی را انجام داد. یکی از این کارها اندازه گیری دقیق پیش از سفارش است که حتما باید با دقت زیادی صورت بپذیرد در غیر این صورت محصول خریداری شده امکان نصب را ندارد.

شرکت ها و تولید کنندگان در سراسر کشور به دو سایز استاندارد رسیده اند که تمامی محصولات خود را بر اساس آن به صورت عمده تولید و انبار می کنند و در زمانی که سفارشی ثبت می شود بدون فوت وقت درب را ارسال می کنند. اما در این بین هستند افرادی که نیاز به سایزی بزرگتر و یا کوچکتر دارند که در این صورت پروسه ساخت زمان بر بوده و تکمیل و آماده سازی چند روزی طول می کشد.

بیشتر بخوانید: خرید درب ضد سرقت

با توجه به این که درب های قدیمی و معمولی اندازه ای کوچکتر دارند برای نصب این محصولات نیاز است تا علاوه بر این که باید چهارچوب قبلی خارج شود مقداری از دیوارهای کناری نیز تخریب شوند که در این زمان می توان با استفاده از مصالح مقاوم مانند بتن چهارچوب را محکم کرده و از مقاومت آن اطمینان حاصل کرد.

لازم به ذکر است با توجه به این که نیاز است تا با استفاده از مصالح ساختمانی مقاومت چهارچوب و به طبع آن درب افزایش یابد. به این نکته نیز باید توجه فرمایید که برای انجام این کار نیاز به فضایی برای انجام آن نیاز دارید، به همین علت 1 سانتی متر باید بیشتر باشد. به طور مثال اگر درب سایز 210 در 110 داشته باشد باید 211 در 111 در نظر گرفت شود.

شاید داشتن ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای انجام این فرآیند ریاد به چشم نیاید اما در صورت نبودن هر یک از این تجهیزات پروسه نصب با کندی رو به رو شده و گاهی متوقف می شود. در نتیجه نیاز است تا پیش از آغاز عملیات به بررسی هر یک از این تجهیزات پرداخته و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید.

آغاز فرآیند نصب درب ضد سرقت

حالا زمان آن است که نصاب دست به کار شده و فرآیند نصب را آغاز نماید. در ابتدا با توجه به وزن بالای این کالا نیاز است تا مراحل سفت کاری و مقاوم سازی چهارچوب به درستی انجام گیرد، زیرا اگر در این مرحله کم کاری انجام شود دیوارها پس از گچ کاری ترک خورده و حتی ممکن است موجب افتادن چهارچوب شود.

مقاومت و محکم بودن به تنهایی چاره کار نیست و در این زمان باید از تراز بودن آن نیز اطمینان حاصل کرد زیرا در صورتی که فریم انتظار تراز نباشد درب بسته نمی شود و حتی گاهی درب گیر کرده و باز نمی شود و علاوه بر این که کالا آسیب می بیند شما را نیز با چالش های فراوانی رو به رو می کند.

در بیشتر مواقع در شرکت لولاها در فاصله هایی معین جوش می دهند اما گاهی بر اساس باوری که مشتریان دارند که باید تعداد این لولاها زیاد باشد از نصاب می خواهند که یک یا حتی گاهی دو عدد لولا نیز در محل اضافه شود که در این صورت انجام این فرآیند مقداری به درازا خواهد کشید.

روش هایی که می توان به وسیله آن درب ضد سرقت را نصب کرد

در بحث مسائل فنی و انجام دادن بعضی از کارها که نیاز به تجربه دارد شاغلین این حوزه برای انجام آن بر اساس تجربه و روشی که پیش از این بارها انجام داده اند دست به کار شده و فعالیت مورد نظر را انجام می دهند. ما در این بخش می خواهیم روش هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد را با هم بررسی کنیم.

اشنایی با روش جوشکاری

اگر بخواهیم نام سنتی را برای آن بگذاریم اشکالی وجود ندارد زیرا از گذشته و حتی تا به امروز از این راهکار بسیار بهره برده می شود. روش جوشکاری می شود.

روش کار به این صورت است که در ابتدا و بعد از تراز کردن با استفاده از دستگاه جوشکاری آن را صورت موقت نصب کرده و پس از عملیات بتن ریزی آن را با جوش هایی عمیق و بزرگ محکم می کنند. حالا زمان آن است تا با استفاده از رگلاژ درب  ضد سرقت تمامی خطاهایی که ممکن است رخ داده باشد را بر طرف نمود.

رگلاژ کردن این قابلیت را برای شما ایجاد کرده است که در صورت برهم خوردن و یا افتادن کوتاه، آن را بر طرف کرده و از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری نماید.

چرا رول بولت جز روش های اجرایی است

 

روش دوم رول بولت نام دارد. این راهکار که استفاده از آن این روزها بسیار شایع می باشد و بسیار نیز کاربردی می باشد الزاماتی نیاز دارد که در هر پروژه ای نمیتوان از آن استفاده کرد. این الزام و دلیلی که در صورت نبودن مشکلاتی را ایجاد می نماید جنس دیواره ها می باشد.

در این روش حتما باید مصالح مورد استفاده در آن بتن و یا آجر باشد و در صورت بودن هر نوع سفال امکان آن وجود ندارد. فرآیند کار به این صورت است که با استفاده از دریل این دیوارها را سوراخ و بولت یا پیچ هایی فولادی و محکم را درون آن فرو می کنند.

به همین راحتی چهارچوب نصب شده و حالا می توان درب را نصب نمود. البته لازم است تا در این روش نیز از از تراز بودن آن اطمینان حاصل کرده و حتما پیش از پایان فرآیند آن را تست نمود.

در انتها باید این نکته مهم را نیز بیان کنیم که نصابی شغلی می باشد که برای انجام آن حتما باید تجربه و تخصص لازم را داشته باشید در غیر این صورت علاوه بر ضررهای مالی که به وجود می آید زمان زیادی از دست می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *