مقالات آموزشی

درب ضد سرقت پیشنهادی برای مناطق شمالی

درب-ضد-سرقت-برای-شمال-کشور

انتخاب درب ضد سرقت مناسب برای ساختمان های مسکونی و محیط های کاری یکی از دغدغه های اصلی خریداران این تجهیزات امنیتی در سراسر کشور به شمار می رود و خرید اصولی و متناسب این درب ها نیازمند داشتن اطلاعات کافی و شناخت اجزای تشکیل دهنده درب از سوی خریدار خواهد بود.

خرید درب ضد سرقت در مناطق شمالی نیز به جهت داشتن شرایط آب و هوایی خاص که همراه با بارش های متداوم در فصول مختلف می باشد نیز یک مسئله مهم برای مشتریان درب های ایمنی در این منطقه محسوب می شود. چرا که درب های موجود در بازار درب ضد سرقت کشور دارای تنوع محصول بالا از لحاظ کیفیت و جنس مواد سازنده رویه ها بوده و مشتریان باید با دریافت اطلاعات و مشاورات لازم متناسب ترین درب را با شرایط آب و هوایی محل زندگی خود داشته باشند تا باعث دوام بیشتر محصول شوند.

اکثر ویلا های موجود در مناطق شمالی کشور به خاطر ارتباط مستقیمی که با آب و هوای مرطوب و بارانی دارند، از شرایط خاص و ویژه ای برخوردار هستند و در تجهیز این ساختمان ها باید از تجهیزات مقاوم در برابر نم و رطوبت استفاده کرد. خرید درب ضد سرقت در شمال نیز از این قاعده مستثنا نبوده و باید با توجه به رویه های تشکیل دهنده درب و همچنین برند سازنده آن، هماهنگ ترین درب را با شرایط محیطی محل مورد نظر تهیه کرد. حال باید ببینیم که کدام یک از انواع مختلف درب ضد سرقت برای این مناطق مناسب خواهد بود.

مناسب ترین درب ضد سرقت برای مناطق شمالی

در رابطه با خرید مناسب ترین درب ضد سرقت برای مناطق شمالی کشور مهم ترین عاملی که خریداران باید به آن توجه نمایند، نوع رویه پوششی درب مورد نظر می باشد. رویه های درب ضد سرقت دارای تنوع زیادی می باشند که هر یک مزایای مختص خود هستند و در شرایط مختلف، هر کدام از این رویه ها می توانند عملکرد بهتر و دوام بیشتری را داشته باشند.

در همین مورد می توان گفت که بهترین درب امنیتی برای این مناطق که پیوسته در آن بارش های زیادی صورت می پذیرد، استفاده از درب های ضد سرقت رویه فلز خواهد بود؛ چرا که این نوع درب ها با توجه به پوشش فلزی و رنگ کوره ای که بر روی روکش آن قرار گرفته، از بالاترین میزان مقاومت در برابر پوسیدگی های مرتبط با برخورد آب و رطوبت برخوردار می باشند.

همچنین درب های ضد سرقت فلزی به دلیل استفاده از نوار های درزگیر در دور تا دور لنگه خود، از ورود هر گونه آب و آلودگی های صوتی مختلف نیز جلوگیری خواد کرد و بطور کلی از بهترین استاندارد ها برای استفاده در ساختمان های شمال کشور برخوردار می باشند.

عملکرد سایر درب های ضد سرقت در مناطق شمالی

همان گونه که گفته شد رویه های درب ضد سرقت دارای تنوع بالایی می باشند و همچنین در بخش قبلی اشاره کردیم که درب های ضد سرقت فلزی یا رویه بهترین عملکرد را در این مناطق پر بارش خواهند داشت. برای ادامه این بخش بهتر است با انواع رویه درب ضد سرقت که شامل درب های روکش چوب طبیعی، روکش PVC و رویه لامینوکس می باشند، آشنا شوید.

درب های ضد سرقت روکش پی وی سی و لامینوکس از جمله درب های امنیتی می باشند که با استفاده از مواد اولیه غیر طبیعی ساخته شده اند و به همین جهت در صورت استفاده از این درب ها در فضا های باز، قطعا با گذشت زمان رویه درب ها دچار مشکل شده و با پوسته پوسته شدن و از دست رفتن کیفیت اولیه همراه خواهند بود. به همین جهت بکار گیری از درب ضد سرقت PVC و درب ضد سرقت لامینوکس در محیط هایی با فضای باز که درب مورد نظر مستقیما با نور آفتاب و قطرات باران ارتباط دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

درب ضدسرقت با روکش چوب طبیعی نیز اگر چه از دوام بیشتری نسبت به دو درب گفته شده برخوردار است، اما این نوع پوشش های امنیتی هم با توجه به استفاده از چوب های طبیعی مانند راش، گردو و بلوط در ساخت رویه آن ها، در صورت قرار گیری مداوم در مقابل آب باران و برف در دراز مدت دچار افت کیفی محسوس خواهد شد و می تواند هزینه های زیادی را برای خریداران خود به همراه داشته باشند.

نکته مهم: از مهم ترین مواردی که می تواند درب ضد سرقت خریداری شده را دچار آسیب های مختلف کند، نحوه حمل و نقل و مسیر حمل درب تا محل مورد نظر می باشد؛ پس با توجه به این نکته نیز باید دقت داشته باشید که با دوام ترین درب ایمنی را برای ساختمان خود خریداری کنید تا در برابر تغییرات آب و هوایی و خطرات حمل و نقل بهترین عملکرد را داشته باشند.

نحوه انتخاب مناسب ترین درب ضد سرقت در شمال کشور

در رابطه با موضوع نحوه انتخاب مناسب ترین درب ضدسرقت از لحاظ کیفیت و قیمت، خریداران باید به موارد گفته شده در زیر توجه کنند تا بهترین درب ایمنی را برای مناطق شمالی کشور داشته باشند:

  • انتخاب یک تولیدی معتبر درب ضد سرقت
  • توجه به جنس رویه درب و کیفیت مواد اولیه بکار رفته در ساخت رویه
  • کیفیت قفل ضد سرقت و سایر یراق آلات استفاده شده بر روی درب
  • قیمت تمام شده درب ضد سرقت برای مشتری
  • ضخامت ورق چهارچوب
  • ساختار داخلی درب یا همان اجزای تشکیل دهنده استراکچر
  • روش حمل و نقل درب تا محل مد نظر مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *