مقالات آموزشی

آیا امکان تعمیرات درب ضد سرقت وجود دارد؟

تعمیرات-درب-ضد-سرقت

درب ضد سرقتاز جمله سیستم های پوششی محبوب برای ایجاد فضای امن ساختمان های مسکونی و تجاری در زندگی امروزی محسوب می شود. در حال حاضر این درب ها با برند های مختلف و طراحی و ساختار های متفاوت در بازار وجود دارند و بسته به کیفیتی که دارا می باشند، ممکن است که در اثر عوامل گوناگون دچار آسیب شده و عملکرد اولیه خود را از دست بدهند.

در این میان سوالی که برای شما ممکن است پیش آید، این است که آیا درب های ضدسرقت را می توان تعمیر کرده و به حالت اولیه خود بازگرداند؟ پاسخ به این سوال را می توان از چند جهت مورد بررسی قرار داده و سپس جواب قطعی را درمورد درب آسیب دیده شما داد، ولی در حالت کلی باید بگوییم که این امکان وجود دارد و با توجه به نوع درب و علت خرابی می توان آن را تعمیر کرد.

بخش های مختلف این درب ها ممکن است در اثر عواملی همچون تغییرات مداوم و شدید آب و هوایی، فشار فیزیکی بیش از حد به لنگه و عدم توجه به مراقبت و روغن کاری لولا ها و قفل دچار آسیب شده و به مکانیزم کلی درب ضد سرقت خلل وارد شود. قطعا با مواجه شدن با این گونه مشکلات به دنبال راهی برای حل آن خواهید بود. برای یافتن جواب این مسئله در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تعمیرات درب ضد سرقت

تعمیر درب های ضد سرقت ایرانی و ترک و یا با هر برند سازنده دیگری در بخش های مختلفی می تواند انجام پذیرد. تعمیر و یا تعویض هر یک از این قسمت ها به نوع آسیب دیدگی درب و مشکل به وجود آمده در آن بستگی خواهد داشت. در این میان عاملی که برای افراد خوشایند خواهد بود، این است که در اکثر مواقع امکان تعمیرات درب ضد سرقت برای آنان وجود خواهد داشت و نیاز به صرفه هزینه های سنگین و تعویض کلی درب نمی باشد.

در حالت کلی صدمات و آسیب هایی که ممکن است به درب مورد نظر وارد شود، اغلب به دلیل عدم مراقبت و استفاده نادرست از درب و در برخی مواقع عوامل محیطی رخ خواهند داد. این نوع خرابی ها در اصطلاح آسیب های طبیعی نام دارند و در صورت درخواست از یک تعمیر کار حرفه ای قابل رفع خواهند بود. این در حالی است که در صورت ایجاد آسیب های فیزیکی شدید در لنگه امکان تعمیر به حداقل رسیده و ممکن است که شما مجبور به تعویض درب خود شوید.

انواع آسیب های درب ضد سرقت و روش تعمیر

ایجاد خرابی در قفل ضد سرقت و سایر یراق آلات درب ضد سرقت مانند دستگیره، لولا و چشمی از جمله رایج ترین آسیب ها به شمار می روند. در کنار این اختلال ها، موارد دیگری مانند تغییر رنگ و افت کیفیت رویه درب در اثر عوامل مختلف و خارج شدن درب از رگلاژ و تنظیم نیز می تواند رخ دهد.

بیشتر بخوانیدخرید درب ضد سرقت سری لوکس

به این نکته هم باید توجه کرد که احتمال وقوع آسیب در درب های ضد سرقتی که جزء دسته بندی برند های نامعتبر و بی کیفیت بازار می باشند، بسیار بیشتر از درب های با کیفیت خواهد بود؛ به همین دلیل در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به کیفیت درب و المان ها و یراق آلات تشکیل دهنده آن توجه نمایید. حال در ادامه به آسیب هایی که امکان دارد برای قسمت های مختلف درب های ایمنی رخ دهد خواهیم پرداخت.

نکته: توجه داشته باشید که اکثر خرابی ها و یا ایرادات به وجود آمده در درب ضد سرقت ساختمان شما، می تواند با یک رگلاژ و تنظیم ساده از سوی تعمیرکار رفع شود.

تعمیر قفل ضد سرقت

قفل های درب ضد سرقت دارای درجه کیفیت مختلفی می باشند که به ترتیب شامل قفل های ترک، ایرانی (تیپ ترک) و چینی می باشند. کلیه این قفل ها به مرور زمان ممکن است که دچار خرابی شوند و در این میان طبیعی است که درصد آسیب محصولات تولید شده با کیفیت بالا، کمتر از قفل های بی کیفیت و چینی حواهد بود. این قفل ها دارای یک بخش مرکزی به نام توپی یا مغزی هستند که با توجه به شدت خرابی تعمیر یا تعویض خواهند شد. از عواملی که می توانند در عمر مفید این بخش تاثیر گذار باشند به نوع روفن کاری قفل و باز و بست اصولی درب اشاره کرد.

تعمیر یراق آلات درب ضد سرقت

لولا ها، دستگیره و چشمی از دیگر بخش های مهم درب های ایمنی محسوب می شوند که به دلیل استهلاک و استفاده بالا از آن ها در طول شبانه روز ممکن است دچار آسیب های مختلف شوند. لولا ها و دستگیره درب نیز همانند قفل نیازمند مراقبت ها و روغن کاری های دوره ای می باشند تا احتمال خرابی و تعویض در آن ها نیز کاهش پیدا کند.

تعمیر یا تعویض رویه درب ضد سرقت

رویه درب ضد سرقت بیشترین تاثیر را در ساختار ظاهری و زیبایی کلی درب دارد و به همین جهت حفظ کیفیت اولیه آن برای ساکنین حائز اهمیت خواهد بود. این رویه دارای تنوع مختلفی از لحاظ مواد تشکیل دهنده دارند که مهم ترین آن ها شامل رویه های چوب طبیعی (راش، بلوط و گردو)، فلزی، لامینوکس و PVC می شوند. این رویه نسبت به سطح کیفی و مقاومتی که دارند، دارای قیمت های مختلفی نیز می باشند. این بخش نیز همانند سایر بخش های درب ضد سرقت ممکن است بر اثر عاملی مانند تغییر رنگ نیازمند تعمیر یا تعویض کلی رویه باشد که انجام هر کدام از این فرایند ها باید با تشخیص تعمیر کار حرفه ای شما صورت پذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *