مقالات آموزشی

تحلیل کارشناسی درب های ارزان و لوکس

درب-ضد-سرقت-لوکس-یا-ارزان

تفاوت درب ضد سرقت ارزان و لوکس بسیار زیاد می باشد و این تفوت را می توان در تمامی اجزای تشکیل دهنده این درب ها مشاهده کرد، به طوری که هر چه کیفیت مواد اولیه مورد استفاده افزایش یابد به طبع آن کیفیت محصول نهایی نیز افزایش می یابد.

اما شاید شما مانند بعضی از افراد باشید که ترجیح می دهند کالایی ارزان قیمت را تهیه کنند و در ابتدا پول زیادی را هزینه نکنند شاید به فکر سود بیشتری هستند اما پس از گذشت مدت زمانی کوتاه این ارزانی خود را نشان داده و شما را با چالش های بزرگی می کند.

متاسفانه بعضی از انبوه سازان برای به دست آوردن سود بیشتر و کاهش هزینه های ساخت یک ساختمان به خرید این محصولات بی کیفیت رو می آورند و مشتریان را با مشکلات بزرگی رو به رو می کنند. که یکی از مشکلات عمده که به وفور دیده می شود عدم ضد سرقت بودن درب می باشد.

شاسی یا استراکچر درب ضد سرقت

شاسی درب های ضد سرقت که به نام های استراکچر و اسکلت داخلی نیز شناخته می شود یکی از مهمترین بخش هایی است که تفاوت فاحشی با یکدیگر خواهند داشت. در محصولات استاندارد و لوکس از ورقه های فولادی با پنج عدد پروفیل فولادی 20 در 40 استفاده می شود.

پس از جوش دادن این پروفیل ها نیاز است تا باقی فضاها را با استفاده از ورقه فولادی کرکره ای تکمیل کرده و باقی فضاهای بین این دو را با یونولیت هایی با تراکم بالا تکمیل کرد که علاوه بر پر کردن فضاهای خالی می تواند به عنوان عایق نیز انجام وظیفه نماید.

اما در کالاهای ارزان دیگر خبری از این حجم استفاده از فولاد نیست و با استفاده آهن های نازک و بی کیفیت همچنین یونولیت هایی با تراکم بسیار پایین استراکچری روانه بازار می کنند که با اندکی فشار دچار شکستگی شده و کارایی خود را از دست می دهد.

چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب درب ضد سرقت علاوه بر کارایی و انجام وظیفه به عنوان چهارچوب می تواند به عنوان عایق گرد و خاک نیز نقش مهمی را ایفا نماید. نوع ساخت این محصول به شکلی است که با توجه زهوارهایی که بر روی آن نصب شده است می تواند این کار را به درستی انجام دهد.

بهترین نوع چهارچوب که در محصولات لوکس استفاده می شود ورقه هایی فولادی با ضخامت 1.25 تا 1.5 می باشند که با رنگ الکترو استاتیک ضخامت آن افزایش پیدا می کند و تاثیر بسیاری خوبی بر روی این کالا می گذارد.

بیشتر بخوانیدخرید درب ضد سرقت لوکس

اما متاسفانه چهارچوب هایی که بر روی درب های ارزان قیمت گذاشته می شود نهایت 0.8 میلی متر خواهد داشت. که می تواند قیمت نهایی را کاهش دهد و با توجه به این کاهش ضخامت، متاسفانه مقاومت نهایی نیز کاهش پیدا می کند.

رنگ آمیزی رویه

با توجه به این که اجزای داخلی قابل مشاهده نیستند این اعتماد است که می تواند موجب شود شما کالایی را خریداری نمایید. اما یکی از عواملی که می تواند این تفاوت را به نمایش بگذارد رنگ رویه می باشد. با توجه به اهمیتی که این کالا دارد نیاز است تا از افرادی در این سمت شغلی استفاده شود که دانش بسیار خوبی داشته و بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

در کنار دانش لازم، نیاز است تا از رنگ های درجه یک استفاده شود که از جمله آن ها پلی اورتان، ونگه، کوره ای است که برای رنگ آمیزی محصولات لوکس از آن ها استفاده می شود و برای ساخت کالاهای ارزان در بیشتر مواقع از رنگ های درجه دو بهره برده می شود.

یکی از مزیت های درب های لوکس ضد خش بودن آن ها است که در صورت برخورد جسم سخت به هیچ عنوان رنگ خود را از دست نمی دهند و این اطمینان برای شما به وجود می آید که می تواند ماندگاری بالایی داشته باشد که در محصولات ارزان قیمت این قابلیت وجود ندارد.

قفل و یراق الات

یکی دیگر از اجزایی که در دسترس می باشد و استفاده از آن بسیار زیاد می باشد قفل و یراق آلات می باشد که لازم است کیفیت بسیار خوبی را داشته باشند در غیر این صورت در مدت زمانی کوتاه کارایی خود را از دست داده و شما را با مشکلاتی رو به رو می کند.

در محصولات لوکس از یراق های ایتالیایی استفاده می شود که ماندگاری بسیار بالایی دارند و علاوه بر این که شکسته نمی شوند، رنگ خود را نیز است نمی دهند. اما در محصولات ارزان یراق چینی بی کیفیت نصب می شود که پس از گذشت مدتی حتما دچار شکستی شده و رنگ خود را از دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *