مقالات آموزشی

عواملی که بر قیمت درب ضد سرقت تاثیر می گذارد

عوامل-موثر-بر-قیمت-درب-ضد-سرقت

با توجه به کارایی بسیار بالایی که این محصول دارد و همچنین تقاضای بسیار زیاد در بازار موجب شده است که تولید کنندگان و سازندگان بسیاری رو به تولید این محصول آورده و کالاهای مختلف با کیفیت های متفاوت و بازه قیمت های متفاوتی را به بازارتزریق نمایند، که برای بررسی عواملی که بر قیمت درب ضد سرقت تاثیر می گذارد نیاز است تا تمامی آن ها را بر شمرده و برای شما شرح دهیم.

با توجه به تعدد تولید کنندگان و شیوه قیمت گذاری که بر روی محصولات خود می گذارند ممکن است شما را در زمان انتخاب سردرگم کرده و مشکلاتی را برای شما به وجود آورد که نیاز است با دقت تمام به بررسی آن بپردازید.

پس از مطالعه این مقاله شما این قابلیت را خواهید داشت تا با فراگیری این عوامل و دلایلی که می تواند بر این امر تاثیر گذار باشند را دانسته و در زمان انتخاب محصول از قیمت داده شده اطمینان به دست آورید و به راحتی می توانید بهترین انتخاب را داشه باشید.

جنس مواد اولیه مورد استفاده در ساخت درب ضد سرقت

این بخش را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد که هر یک از آن ها زیر مجموعه این موضوع می شوند و با توجه به اهمیت بسیار زیادی که دارند لازم است در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار گیرد.

همانطور که می دانید انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران به سه دسته تقسیم می شوند که تولیدات کشورهایی همچون ایران، چین و ترکیه هستند که هر یک از آن ها کیفیت متفاوتی را ارائه می کنند و موجب شده است قیمت های متفاوتی با یکدیگر داشته باشند.

یکی دیگر از این عوامل جنس رویه آن ها می باشد که دایره تولیدات و طرح های متفاوتی از هر یک در بازار موجود می باشد. هر چه کیفیت و طبیعی بودن آن ها بیشتر باشد قیمت نهایی نیز افزایش پیدا می کند و این عامل موجب شده است که محصولات PVC قیمت کمتری داشته باشند. محصولاتی که رد آن ها چوب راش و یا از جنس فلز باشند نیز هزینه تولید را افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید: درب ضد سرقت روکش راش

یکی دیگر از این عوامل میزان فولادی است که در آن استفاده شده است، به طور مثال در بعضی از درب ها از فولاد درجه یک در کنار استیل هایی با ضخامت بالا استفاده شده است که اگر این محصولات اسفاده نشود قیمت نهایی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

جنس مواد اولیه ای که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار گرفته است نیز را می توان به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت گذاری بر شمرد به طور مثال اگر برای ساخت آن ها از مواد برند و درجه یک ترک استفاده شود هزنه را افزایش می دهد اما باید بدانید که ماندگاری نیز افزایش پیدا می کند.

قفل و یراق آلات نصب شده

قفل و یراق آلات نیز تاثیر بسیار زیادی می توانند در هزینه ها داشته باشند. با توجه به این که از این محصولات در قیمت های مختلفی وجود دارد نیاز است تا با بررسی تمامی جوانب محصول مورد نظر را انتخاب و بر روی درب خود نصب نمایید.

یراق چینی از جمله بی کیفیت ترین محصولات این خانواده می باشند اما یراق ایتالیایی کالایی می باشد که می تواند علاوه بر افزودن، می تواند ماندگاری را نیز افزایش دهد که در این صورت قیمت پایانی درب اندکی افزایش پیدا می کند.

قفل نیز یکی دیگر از تاثیر گذارترین کالاهایی می باشد که در انواع و جنس های مختلفی تولید و روانه بازار می شود. به طور مثال در بیشتر درب ها قفل های تیپ ترک نصب می شود که کیفیت بسیاری خوبی دارند اما بعضی از مشتریان می خواهند که از نوع کاله استفاده شود که در این صورت مقداری افزایش قیمت خواهد داشت.

البته در این بین هستند افردای که از قفل های بی کیفیت چینی بر روی محصولات استفاده می کنند که با نداشتن ضمانت و در صورت خرابی هزینه های زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد.

ابعاد و سایزهایی که تغییر می کنند

در حالت کلی تولید کنندگان محصولات خود را در دو سایز 205 * 105 و 210 * 110 روانه بازار می کنند که قیمتی مشخص دارد. اما گاهی بعضی از مشتریان با توجه به اندازه ای که مورد نیازشان است درخواست سایزهایی بزرگتر را دارند که در این صورت شامل افزایش قیمت می شود.

گاهی این تغییر سایز به حدی زیاد است که نیاز است تا از لنگه هایی دیگر بهره برد. به طور مثال عرض درب به طوری زیاد است که برای پوشش تمامی آن نیاز است تا درب های یک و یا دو لنگه سفارش داد که با توجه به این تغییرات و افزایش حجم کار قیمت افزایش می یابد.

اضافه کردن ویژگی های خاص به درب ضد سرقت

با توجه به پروسه تولید و برای کاهش قیمت گاهی نیاز است تا از نصب بعضی از المان ها خود داری کرد. یکی از این المان ها ضد دیلم بودن است که در صورت درخواست مشتری بر روی درب نصب می شود، اما هزینه ساخت را مقداری افزایش می دهد.

یکی دیگر از این ویژگی های روکوب ها می باشند که با توجه به درخواست مشتری می توان بر روی درب نصب کرد. با توجه به منبت کاری هایی که بر روی این کالا صورت می پذیرد، میزان هزینزمان برای تولید را افزایش داده و به طبع آن هزینه های ساخت افزایش می یابد اما با توجه به زیبایی منحصر به فردی که به درب می دهد ارزش خود را به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از این ویژگی ها رنگ است که در صورت تغییر رنگ پایه و درخواست رنگی دیگر می تواند عاملی باشد برای افزایش قیمت، که در صورتی که مورد نیاز است نباید از آن چشم پوشی کرد.

عوامل دیگری مانند هزینه های نصب و حمل و نقل

در این بین عوامل دیگری نیز هستند که در قیمت نهایی تاثیر گذار می باشند و می توانند هزینه ها را افزایش دهند. یکی از این عوامل هزینه حمل و نقل از درب کارخانه و یا نمایشگاه تا منزل است که هر چه این مسافت افزایش یابد هزینه آن نیز بیشتر می شود.

از میزان هزینه ای که نصب درب بر روی دست مشتری می گذارد نیز نمی توان چشم پوشی کرد. این مقدار بر اساس عوامل مختلفی می تواند تغییر کند. از جمله آن ها پروسه تخریب است که در صورتی که به تخریب نیاز باشد علاوه بر مصالح مورد نیاز هزینه اعمال این تغییرات نیز به فاکتور نهایی اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *