مقالات آموزشی

اشنایی با کلید کارگری درب ضد سرقت

کلید-کارگری-درب-ضد-سرقت

یکی از مهمترین اجزایی که موجب شده است تا این محصول به نام ضد سرقت نامیده شود قفل آن می باشد. قفل های این سبک از درب ها با توجه به سبک طراحی و تعداد زبانه ای که دارند توانستند تحول عظیمی را در این صنعت به وجود بیاورند.

با توجه به این اهمیت و نقشی که قفل ایفا می کند در صورت بروز اشتباهاتی ممکن است چالش های بزرگی را برای شما به وجود بیاورد. در کنار این اشتباهات ممکن است عواملی که شما هیچ نقشی در آن ها ندارید نیز دست به دست هم دهند تا موجب شوند امنیت منزل شما کاهش پیدا کند.

در زمانی که خانه ای را می خرید و یا اجاره می کنید حال می خواهد نوساز باشد و یا غیر نوساز یکی از چالش هایی که وجود دارد تعداد کلید هایی می باشد که در دست صاحبخانه است و همیشه این سوال را برای شما به وجود خواهد آورد که آیا کلیدی در دست وی باقی مانده است تا خیر.

راهکارهایی که بیشتر افراد در این زمان انجام می دهند تغییر مغزی می باشد که گاهی می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل نماید. البته در صورتی که خانه نوساز باشد می توان از امکان کلید کارگری استفاده کرد که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد.

معرفی کلید کارگری

در کنار زیبایی اما امنیت را می توان به عنوان مهمترین عامل در انتخاب درب ضد سرقت دانست به طوری که توانسته بسیاری از معایب محصولات قدیمی را پوشش داده و البته می تواند در برابر هجوم سارقان مقاومت بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد.

در حالت کلی می توان کلیدهای این سبک از قفل ها را به دو دسته کلیدهای اصلی و کلیدهای کارگری تقسیم بندی کرد، همان طور که مشاهده می فرمایید کلیدها به دو دسته جدا از هم تقسیم می شوند که هر یک کاربری خاص خود را دارند.

تولید کنندگان در بیشتر قفل ها تعداد هفت یا هشت عدد کلید قرار می دهند که در محصولات دارای هفت کلید دو عدد از آن ها کلید کارگری و پنج عدد دیگر کلید اصلی که بیشتر محصولات چینی در این تعداد تولید می شوند. اما در محصولات ترک هشت کلید وجود دارد که سه عدد از آن ها به عنوان کلید کارگری و پنج عدد نیز به عنوان کلید اصلی هستند.

کلید کارگری چگونه کار می کند؟

نحوه کار این کلید بسیار مهم است و بیشتر در زمانی که خانه نوساز می باشد شما با آن رو به رو خواهید شد، البته در زمانی که تصمیم می گیرید درب منزل خود را نیز تعویض کنید با آن آشنا خواهید شد.

این محصول به این منظور تولید شد که پیش از ورود ساکنین به منزل و در زمانی که کارگران رفت و آمد می کنند و حتی پس از تکمیل واحد زمانی که کارمند مشاور املاک برای نشان دادن خانه به متقاضیان به آنجا رفت و آمد دارد با استفاده از این کلید به راحتی درب را باز و بسته کنند.

اما پس از آن که برای اولین بار از کلید اصلی استفاده شود دیگر کلید های کارگری کارایی خود را از دست داده و نمی توانند درب ها را باز کنند. نوع ساخت و تکنولوژی استفاده شده در این قفل ها به شکلی می باشد که پس از آن که کلید اصلی به داخل مغزی وارد شود موجب می شود کلیدهای دیگر کارایی خود را از دست دهند و از رده خارج شوند.

آیا امکان باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید وجود دارد؟

یکی از معضلاتی که ممکن است شما نیز با آن رو به رو شوید به زمانی باز می گردد که کلیدی در دست ندارید بر اثر اتفاق درب بسته می شود. حالا برای باز کردن آن دو سوال پرسیده می شود اول این است که آیا درب قفل است یا خیر.

در صورت قفل بودن و با توجه به این که تعداد دو قفل شب بند و اصلی که وجود دارد موجب شده است زبانه های متعددی برای عملیات قفل استفاده شود که باعث شده است باز کردن آن تقریبا کاری غیر ممکن شده و شما را وارد چالش بزرگی کند.

اما در صورتی که درب قفل نباشد با توجه به زهوارهایی که به عنوان عایق استفاده شده است پروسه باز کردن را با سختی رو به رو ساخته است البته اگر درب کیپ نبوده و زهوارها کارایی خود را از دست داده باشند شاید بتوان با استفاده از کارت درب را باز کرد.

البته باید این نکته مهم را نیز بیان کنیم که با توجه به حساسیت کار در این زمان خودتان کاری نکنید و از متخصصین و شاغلین این حوزه کمک گرفته تا بتوانند درب را باز کنند زیرا ممکن است آسیب های حیاتی به اجزای درب وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *