مقالات آموزشی

باور های غلط درمورد درب ضدسرقت

باورهای-غلط-در-مورد-درب-ضدسرقت

در اکثر درب های ضد سرقت تولید شده و وارداتی موجود در بازار کشور، از رویه های مختلف مانند چوب طبیعی، فلز و … استفاده می شود و با توجه به استراکچر و ساختار داخلی تشکیل شده از ورق های فولادی، این درب ها دارای تقاضا و محبوبیت بالایی از سوی خریداران می باشند.

در همین راستا وقتی با افرادی که آگاهی و اطلاعات چندانی درمورد درب ضدسرقت ندارند هم صحبت می شویم، با تفکرات اشتباه و غلطی از سوی آن ها روبرو می شویم که بسیار رایج و گسترده هستند. در این مقاله به چند مورد از این دیدگاه ها و تفکرات اشتباهی که درمورد درب های ایمنی وجود دارد اشاره خواهیم داشت؛ پس در ادامه نیز با ما در افرامهر همراه باشید.

درب ضد سرقت تفاوتی با درب های معمولی چوبی ندارند!

زمانی که درب ضد سرقت وارد کشورمان شد، به دلایل مختلف از جمله نا آگاهی تولید کنندگان و فروشندگان و همچنین متخصصین نصب و در نهایت اطلاعات کم خریداران درمورد این درب های ایمنی، این نظریه غلط در بین افراد تشکیل شد که درب های ضد سرقت هیچ گونه تمایزی با درب های معمولی ندارند و تنها از یک قفل نیم پیشرفته در آن استفاده شده است.

این افراد ادعا داشتند که درب های ایمنی با این قفل ها در برابر سرقت کمی مقاوم تر از نوع معمولی هستند. با گذشت زمان، این باور غلط سبب تولید و نصب درب ضد سرقت شد، در الی که فقط از لحاظ ظاهری تفاوت هایی با درب معمولی داشتند و عملکرد قابل قبولی از لحاظ امنیت نداشتند.

در نتیجه درب های تولید شده فقط از لحاظ ظاهری تفاوت هایی با درب معمولی داشتند و این یعنی ساختار داخلی درب ها دارای لایه های مستحکم نبوده و از مقاطع فولادی درون آن بکار گرفته نشده بود. در تولید درب ضدسرقت واقعی، از مقاطع فولادی مانند ورق ها در استراکچر درب برای مقاومت حداکثری در برابر فشار و شکستگی استفاده می شود، سپس رویه های داخلی و خارجی بر روی استراکچر قرار می گیرد.

همچنین فریم و چهارچوب درب نیز از اهمیت بسیار بالایی در استحکام برخوردار خواهد بود، به این صورت که این بخش ها حتما باید از ورق های فولادی باکیفیت ساخته شوند تا فشار های وارده بر لنگه را به منظور جلوگیری از آسیب دفع نمایند.

یراق آلات درب ضد سرقت نیز تمایز های زیادی با یراق درب معمولی خواهند داشت و به طور کلی برای ساخت این بخش ها که شامل قفل ضدسرقت، دستگیره، لولا و … می باشد، از آلیاژ های باکیفیت و تکنولوژی روز دنیار بکار گرفته می شود.

در نتیجه این گفته ها درمیابیم، این باور که درب ضد سرقت تفاوتی با درب های معمولی ندارند، از اساس یک باور نادرست و اشتباه می باشد و این گونه نیست که با اضافه کردن یک قفل و تغییر شکل ظاهری، به امنیت و استحکام مورد نظر دست پیدا کنیم.

نصب درب ضد سرقت نیاز به کارشناس ندارد!

دومین باور غلط موجود در این زمینه، این است که افراد به این مورد فکر می کنند که خود می توانند بخش های مختلف درب ضد سرقت را بدون نیاز به کارشناس و تکنسین خریدارای کرده و اقدام به نصب آن کنند.

با توجه به این مورد که تولید و در نهایت نصب درب های ایمنی نیاز به ابزار ها و تجهیزات دقیق دارد، انجام این امر توسط افراد غیر حرفه ای سبب نقص های فراوان در درب مورد نظر خواهد شد. در نتیجه برای بهره وری حداکثری و عملکرد قابل قبول از این درب ها، باید کلیه مراحل تولید و نصب آن را به دست کارشناسان با تجربه در این زمینه سپرده تا از مشکلات پیش رو در امان بمانید.

نصب درب ضد سرقت موجب خرابی دیوار می شود!

یکی دیگر از باور ها و نگرانی های افراد برای خرید و تعویض درب ضد سرقت با درب معمولی ساختمان خود این است که تعویض درب می تواند باعث خرابی دیواره شده و مشکلاتی را برای آن ها به بار بیاورد. این در حالی است که با وجود کارشناسان فنی و با تجربه در این زمینه و همچنین ارائه روش های مختلف نصب درب ضد سرقت بدون تخریب از سوی این افراد، کار تعویض درب ها به راحتی و بدن نیاز به خرابی دیوار برای خریداران امکان پذیر خواهد بود.

قیمت درب ضد سرقت بسیار گران است!

این باور نیز یکی از مواردی است که افراد درمورد آن اشتباه فکر می کنند؛ چرا که درب ضد سرقت با توجه به عملکرد مثبتی که در مواقع حساس بروز می دهد، یک گزینه ایده آل و مقرون به صرفه برای خریداران خواهد بود. این تجهیزات پوششی ساختمان بنابر رویه و ساختار داخلی تشکیل دهنده آن، از عمر مفید و مقاومت بالایی در برابر عوامل آسیب زننده برخوردار می باشند.

همچنین نسبت به درب های دیگر، درب های ضد سرقت در مواردی همانند بهره وری بسیار بالاتر از جهت حفظ و صرفه جویی در انرژی، جلوگیری از ورود و خروج صدا، نفوذ آلودگی و گردو خاک و … عملکرد بهتری خواهد داشت. در نتیجه با توجه به موارد گفته شده، باید بپذیریم که قیمت درب ضد سرقت با توجه به مکانیزمی که دارد، دارای یک نرخ مفید و مقرون به صرفه برای خریداران می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *