مقالات آموزشی

آموزش مرحله ای نصب درب ضد سرقت

روش-های-نصب-درب-ضدسرقت (1)

آموزش مرحله ای نصب درب ضد سرقت که در زندگی امروز بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است، از الزاماتی برخوردار است که در صورت رعایت همه آن ها می توان شرایطی را برای افزایش ماندگاری درب و عدم به وجود آمدن ایرادات و آسیب های ناشی از نصب اشتباه درب ضد سرقت را مهیا کرد. بطور کلی آوزش های مربوط به این حوزه را باید بصورت تجربی و عملی یاد گرفت تا بهترین نتیجه را برای افراد علاقمند در بر داشته باشد.

مراحل نصب درب ضد سرقت

از مزایای آموزش اصولی نصب درب های ضد سرقت می توان به متمایز نشان دادن خود در برابر رقبای خود اشاره کرد و به عبارت دیگر موفقیت در فرایند نصب درب های ایمنی نیازمند شناخت کافی از روش های مختلف نصب این تجهیزات امنیتی و پیاده سازی اصولی ترین روش برای نصب می باشد تا از به وجود آمدن آسیب های ناشی از نصب اشتباه درب ضدسرقت جلوگیری به عمل آورد.

کارشناسی نصب انواع درب ضد سرقت نیاز به در نظر گرفتن نکاتی می باشد که باید در بررسی آن ها دقت عمل فراوانی از سوی فرد نصاب صورت پذیرد. در این مقاله قصد داریم تا به صورت کلی درمورد مواردی که مورد نیاز نصب و راه اندازی درب های ضد سرقت می باشند را برای شما بازگو نماییم.

  1. اندازه گیری دقیق فریم درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین مباحث در نصب اصولی درب های ضدسرقت اندازه گیری دقیق و حساب شده ابعاد فریم و چهارچوب درب می باشد که با توجه به حساسیت موجود در این مورد حتما باید از یک متخصص برای انجام آن کمک گرفت. نکته ای که در اندازه گیری های قبل از از ساخت چهارچوب درب وجود دارد این است که، شخص نصاب باید ابعاد داخلی فریم را 1 سانتی متر بیشتر از ابعاد پشتی آن در نظر بگیرد تا چهارچوب به بهترین شکل در جایگاه خود قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: روش های خرید درب ضد سرقت در کرج

همچنین برای اندازه گیری چهارچوب ها برای تعویض درب های قدیمی با درب ضد سرقت نیز باید اساسا بخش های داخلی فریم قدیمی را در اندازه گیری عرضی در نظر داشته باشید و برای ابعاد زنی ارتفاع نیز باید سطح داخلی فریم قدیمی را تا سطح انتهایی آن متر زده و اندازه گیری نمایید. توجه داشته باشید که پس از بدست آوردن دقیق ابعاد عرض و ارتفاع، برای سفارش ساخت چهارچوب باید یک سانتی متر کمتر از ابعاد مورد نظر را برای ساخت فریم جدید گزارش داد، برای مثال در صورتی که اندازه فریم قدیمی شما 211 در 109 باشد، باید ابعاد فریم جدید را 210 در 108 در نظر گرفت.

دقت داشته باشید که اندازه گیری مکان هایی که لولا ها باید در آن قسمت قرار بگیرند بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود، چرا که این بخش از درب های ضد سرقت کار هماهنگی بین لنگه و چهارچوب را برای باز و بست درب به عهده دارد و در صورت ایجاد هر گونه مشکل در وصل آن ها می تواند صدمات زیادی به درب وارد شود.

  1. انتخاب بهترین روش نصب درب ضد سرقت

انتخاب بهترین روش نصب درب ضد سرقت را می توان با اهمیت ترین مرحله نصب این پوشش ها نام گذاری کرد، چرا که زیباترین و باکیفیت ترین درب های ضدسرقت را هم اگر به نحو اصولی و به طرز صحیح نصب نکنید، درب مورد نظر در کوتاه مدت دچار خرابی و آسیب های عدیده ای خواهد شد. اجرای روش های مختلف نصب درب های ایمنی یک فرایند کاملا تخصصی و ظریف می باشد که باید با نهایت دقت از سوی نصاب حرفه ای صورت پذیرد.

اکثر افرادی که مشغول به حرفه نصب درب ضد سرقت می باشند از سه روش برای تعبیه این تجهیزات امنیتی برای ساختمان ها استفاده می کنند و هر کدام از این روش ها متناسب با درب خریداری شده و محلی که درب در آن باید نصب گردد، می تواند بهترین نتیجه را پس از پایان کار برای نصاب و همچنین صاحابان ساختمان در پی داشته باشد. در ادامه به معرفی اجمالی روش های نصب درب ضد سرقت خواهیم پرداخت.

  • نصب به روش رول بولت: مناسب ترین روش برای نصب درب ضد سرقت در دیوار های بتنی و مستحکم، روش رول بولت می باشد. ای روش نیازمند تست های لولا و تراز بندی فریم قبل از اتصال رول ها به جایگاه خود خواهد بود.
  • نصب در دیوار های پارتیشنی: نصب درب ضد سرقت در دیوار های پاتیشنی نیازمند اندازه گیری دقیق عرض و ارتفاع می باشد و حتما باید پس از نصب فریم یا چهارچوب درب را با استفاده از مواد ضد زنگ پوشش داد تا طول عمر بیشتری را به همراه داشته باشد.
  • نصب به روش جوش دادن: در این روش نیز پس از اندازه گیری های دقیق و اطمینان از تراز صحیح چهارچوب ابتدا از سوراخ های موجود چند خال جوش برای نصب موقت درب استفاده نمایید و پس از اطمینان کامل از جایگیری صحیح فریم اقدام به جوشکاری نهایی کنید.
  1. تعبیه یراق آلات درب ضد سرقت

پس از اتمام مراحل اندازه گیری و نصب درب ضد سرقت نوبت به قرار دادن قفل ضد سرقت، دستگیره و چشمی درب در جایگاه اختصاصی خود خواهد رسید. استفاده از یراق آلات به ویژه قفل های با کیفیت یکی از نکاتی است که در این مورد باید به آن توجه کنید تا ساختار کلی درب شما در بلند مدت نیز دچار اشکالات مختلف نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *