مقالات آموزشی

انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

انواع-درب-ضد-سرقت

پس از ورود این محصول به بازار با استقبال بی نظیر مشتریان رو به رو شد به طوری که تعداد تولید کنندگان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت شدند و هر روزه بر تعداد طرح های تولیدی درب های ضد سرقت افزوده شد.

یکی از مسائلی که در این زمینه بسیار مهم می باشد این است که با توجه به تغییر سلیقه مشتریان سازندگان باید بتوانند بازار را در دست بگیرند و نیاز مشتریان را بر طرف نمایند، که با توجه به این حجم طرح ها نیاز است تا مجموعه تولیدی توان ساخت طرح های جدید را داشته باشد.

در این بین اما بازار واردات نیز بسیار داغ می باشد و با توجه به پتانسیلی که وجود دارد امکان واردات نیز در دستور کار بسیاری از تولید کنندگان قرار گرفته است که با توجه به تولیدات خود، محصولات خارجی را نیز به فروش می رسانند و سهم بسیار خوبی از بازار را در اختیار دارند.

تقسیم بندی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران بر اساس کشور تولید کننده

با توجه به این که در کشور عزیزمان ایران تولید کنندگان بسیاری در زمینه تولید درب ضد سرقت فعالیت می کنند و به طبع آن هر روزه بر تعداد کادر و پرسنل آن ها نیز افزوده می شود، اما در این بین کشورهای متعددی نیز در زمینه ساخت این محصول پیشگام هستند و بعضی از محصولات آن ها در کشور به وفور یافت می شود.

اگر بخواهیم بر اساس کشورهای تولید کننده که محصولات خود را در بازار ایران نیز ارائه می کنند این تقسیم بندی را انجام دهیم در کنار تولید کنندگان ایرانی کشورهایی همچون ترکیه، چین و ایتالیا نیز قرار می گیرند که سهم محصولات چینی و ترکی بسیار بیشتر از محصولات ایتالیایی می باشد که به صورت محدود وارد می شود.

درب ضد سرقت ساخت ایران

محصولات ایرانی را می توان به عنوان محصولات با درجه کیفی خوب اما قیمت مناسب نام برد که سازندگان در ساخت آن از بهترین مواد اولیه استفاده می کنند و با توجه به داخلی بودن آن و کم بودن هزینه های تولید نسبت به رقبای خارجی قیمت درب ضد سرقت مناسب تری دارد.

البته باید این نکته را نیز متذکر شد که در ابتدا این صنعت در ایران فقط به عنوان مونتاژ کاری بود و پس از ورود مواد اولیه از کشور ترکیه در داخل توسط کارگاه های تولیدی سر هم شده و روانه بازار می شد، اما این روزها با توجه به پیشرفت هایی که صورت گرفته است می توان از ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده این سبک از درب ها در خاورمیانه نام برد.

شرکت های ایرانی می توانند محصولات خود را در هر طرح و سایز دلخواهی که مد نظر مشتریان است تولید کرده و بر اساس نیاز و درخواست مشتری قابلیت های مختلفی همچون ضد دیلم بودن، هوشمند بودن، دو لنگه بودن و… را اضافه نمایند.

درب ضد سرقت ساخت چین

شرکت های چینی در این بازار نیز ورود کرده و توانسته اند با ساخت محصولات ارزان قیمت مشتریان خود را به دست آوردند. اما باید این را بدانید که با توجه به قیمت پایین این محصولات مشتریان کمتری داشته و کمتر به فروش می رسد.

زیرا قابلیت های مختلفی که در بسیاری از محصولات وجود دارد در این درب ها وجود ندارد و با توجه به کیفیتی که دارند در مدت زمان کوتاهی دچار افت کیفیت شده و کارایی خود را از دست می دهند.

بیشترین سبک از تولیداتی که از این کشور در ایران به فروش می رسد، درب های رویه فلزی می باشند که با توجه به روکشی که دارند می توان از آن ها در بیرون از ساختمان استفاده کرد و نگرانی بابت زنگ زدن و یا آسیب دیدن به وسیله رطوبت را نداشت.

درب ضد سرقت ساخت ترکیه

از کشور ترکیه می توان به عنوان کشوری پیش رو در ساخت این سبک از محصولات نام برد که توانسته بازار بسیار خوبی را ایجاد کند و مشتریان بسیاری را برای خرید محصولات خود ترغیب نماید. با توجه به مواد اولیه بسیار خوبی که در این کشور تولید می شود موجب شده است که کیفیت نهایی محصولات تولیدی نیز افزایش یابد.

متاسفانه یکی از ایرادات مهم در محصولات ساخت ترکیه قیمت بالای آن ها می باشد که موجب شده است فروش کمتری در داخل ایران داشته باشند و با توجه به نوسانات موجود در بازار ارز موجب افزایش قیمت این محصولات نیز شده است که متاسفانه هر روزه اتفاق می افتد و باعث کاهش قدرت خرید مشتریان نیز می شود.

البته بهتر است این نکته را نیز بیان کنیم که محصولات ترک در برابر محصولات ایرانی کیفیتی تقریبا برابر دارند و ممکن است تنها در کیفیت یراق آلات تفاوت هایی باشد که آن نیز بسیار مشهود نمی باشد.

تقسیم بندی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار ایران بر اساس مواد اولیه

اگر بخواهیم این درب ها را بر اساس مواد اولیه ای که در تولید آن ها استفاده شده است تقسیم بندی کنیم، هر یک از آن ها شامل زیر مجموعه ای دیگر از درب ها می شود.

به طور مثال اگر رویه درب ها از چوب طبیعی استفاده شده باشد طرح های متعددی از این نوع محصول در بازار موجود می باشد. طرح های فلزی، PVC، لامینوکس و… از دیگر مواد اولیه ای هستند که در تولید و ساخت این سبک از درب ها استفاده می شود.

یک نوع دیگر از این محصول موجود می باشد که به نام درب های هوشمند یا اسمارت شناخته می شود که این روزها مشتریان زیادی دارند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت تحول بزرگی را در این زمینه ایجاد کرده است.

یکی دیگر از این محصولات که با تکنولوژی روز ساخته شده است، درب های رویه نانو می باشد که با توجه به روکش نانویی که بر روی آن نصب می شود می تواند علاوه بر براقی بسیار زیادی که دارد از کثیف شدن آن نیز جلوگیری می نماید.

از محصولات کامپوزیتی نیز نمی توان چشم پوشی کرد، شاید به دلیل موادی که در ساخت این محصول استفاده شده است در برابر گرما دوام زیادی نداشته باشد اما با توجه به این مواد که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است می تواند دوام خوبی داشته باشد و البته در زمان طرح دادن نیز به راحتی می توان این شکل دهی را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *