مقالات آموزشی

نشانه های نیاز به تعویض درب ضد سرقت کدامند

تعویض-درب-ضد-سرقت-با-معمولی

درب ضد سرقت ممکن است یکی از اساسی ترین بخش های یک ساختمان محسوب می شود و نیازمند تعمیرات و نگهداری ویژه در طی فرآیند و دوره استفاده از آن می باشد. مواقعی که این بخش ایمنی از ساختمان های ما به مشکل بر میخورد از اهمیت ویژه آن در حفظ آسایش و امنیت خانه خود با خبر می شویم و سریعا به فکر تعمیر آن می افتیم.

به همین سبب نیاز است تا قبل از وارد شدن آسیب های جدی به درب ضد سرقت ساختمان خود، اصول نگهداری از آن را رعایت کرده و موجب دوام و طول عمر بیشتر آن شوید. در این میان آگاهی از نکاتی درمورد زمان نیاز به تعویض درب ضد سرقت به استفاده کنندگان کمک می کند تا پیشامد های منفی چنین اقدامی به پایین ترین حد خود رسیده و در نهایت آسایش و بدون خطر به دیواره ها این امر از سوی کارشناسان صورت پذیرد.

مهم ترین نشانه های نیاز به تعویض درب ضد سرقت

سلامت درب ضد سرقت نقش اساسی در امنیت و آسایش ساکنین خواهد داشت. بررسی و آشنایی با علائم خرابی و وجود مشکل در درب های ایمنی می تواند در عملکرد بهتر آن بسیار حائز اهمیت باشد. تشخیص هر آسیب قابل تعمیر قبل از بروز مشکلات وسیع تر، بر دوام و طول عمر این نوع از درب ها می توان اثر گذاری بالایی را داشته باشد. در بازسازی ساختمان نیز این عملیات اجرایی می شود که به تشخیص مهندس معمار عملیاتی می شود.

بطور کلی در حالت های ذکر شده در ادامه این مطلب از مقالات افرامهر، به فکر تعویض درب ضد سرقت خود باید. در این فرآیند دو شکل مختلف برای افراد وجود دارد، یکی مربوط به مواقعی است که دارای درب ضد سرقت می باشید و دیگری هنگامی که درب معمولی در ساختمان خود استفاده کرده اید.

تعویض-درب-ضد-سرقت

بروز آسیب در استراکچر داخلی درب ضد سرقت

استراکچر یا ساختار لایه ای تشکیل دهنده داخلی درب ضد سرقت را می توان مهم ترین بخش در حفظ استقامت و استحکام این نوع درب ها نام برد. به همین جهت در صورت بروز آسیب های مختلف مانند شکستگی بر اثر فشار های زیاد و برخورد جسم خارجی سنگین به لنگه و ایجاد آسیب شدید، نمی توان آنرا تعمیر کرد و نیاز است تا لنگه درب بطور کامل برداشته و تعویض گردد. این بخش از درب ضد سرقت شامل صفحات و کمربندی فولادی و همچنین کلاف های فلزی می باشد و علت غیر قابل تعمیر بودن این قسمت نیز، عدم دسترسی کامل تعمیرکار به سطوح مختلف آن می باشد.

آسیب به ورق فلزی میانی درب ضد سرقت

ورق فلزی میانی نیز از جمله قسمت های تاثیر گذار در افزایش مقاومت درب ضد سرقت می باشد و در موارد بسیار کم دچار آسیب خواهد شد. اما در صورتی که این اتفاق برای ورق میانی رخ دهد، امکان تعمیر آن بسیار پایین خواهد بود و باید اقدام به تعویض کلی درب ضد سرقت ساختمان خود نمایید.

برخورد جسم سنگین و اعمال فشار از سوی سارقین با استفاده از ابزار فولادی از مواردی هستند که می تواند این بخش از درب ایمنی شما را دچار خرابی و آسیب های شدید کند.

از بین رفتن عایق بندی درب ضد سرقت

عایق بندی درب ضد سرقت نقش پررنگی را در جهت آسایش ساکنین و صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان ها دارد. بیشترین موادی که به منظور ایجاد عایق بندی در این درب های ایمنی استفاده می شود، فوم پلی اورتان است و در صورت از بین رفتن این بخش، عملکرد درب ضد سرقت در موارد مربوط به عایق بندی دچار اشکال خواهد شد و به دلیل غیر قابل دسترس بودن و سختی بیش از حد تعمیر این قسمت، نیاز خواهد بود تا لنگه به طور کلی تعویض گردد.

پوسیدگی شدید و آسیب قابل مشاهده بر رویه درب ضد سرقت

تغییرات آب و هوایی و رطوبت زیاد از اصلی ترین عواملی هستند که می توانند باعث ایجاد آسیب های جدی مانند پوسیدگی بر سطح لنگه و رویه آن شوند. البته ناگفته نماند که رویه های درب ضد سرقت دارای تنوع بالایی هستند که هر یک دارای مقاومت خاصی در محیط های مختلف می باشند. در این میان این درب ها ممکن است به اندازه ای آسیب ببینند که تعمیر دوباره و عوض کردن رویه آن ها امکان پذیر نباشد. در صورتی درب ضد سرقت یا درب معمولی ساختمان شما، دچار پوسیدگی های شدید و تغییر رنگ شده است، بهتر است تا برای جذاب شدن و ارتقای سطح ظاهری نما، درب قدیمی خود را تعویض نمایید.

سخن پایانی

درب های ساختمانی از جمله درب ضد سرقت جزء مهم ترین بخش های یک سازه مسکونی هستند که معمولا در معرض فرسایش و آسیب های مختلف قرار دارند. بررسی دوره ای از این تجهیزات می تواند شما را از موارد خرابی درب ضد سرقت آگاه سازد تا از گسترش و صرف هزینه های بالا برای آن جلوگیری به عمل آورید. در صورت برزو مشکل جدی در درب های ایمنی و عدم امکان تعمیر آن ها نیز، بهتر است تا عملیات تعویض درب خود را برای ارتقای سطح امنیت و آسایش خود سریعا انجام دهید. توجه داشته باشید که خرید درب ضد سرقت که از لحاظ کیفی در سطح استانداردی قرار داشته باشد، تاثیر بسزایی در طول عمر آن خواهد داشت و طبیعتا هزینه های اضافی را برای شما در پی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *