مقالات آموزشی

هر آنچه که باید در مورد درب ضد سرقت روکش بلوط و گردو بدانید

درب-ضد-سرقت-روکش-بلوط-و-گردو

درب ضد سرقت را می توان نشانی از نوآوری و پیشرفت در سیستم های امنیتی ساختمان ها و شکل جدیدی از جلوگیری از هدر رفت انرژی و جلب آسایش بیشتر ساکنین دانست. این از درب های ساختمانی که امروزه آن را با نام درب ضدسرقت می شناسیم، تجهیزاتی محسوب می شوند که بیش از هر زمان دیگری بین مردم و علل خصوص در بین انبوه سازان محبوبیت بالایی را پیدا کرده اند.

گفتنی است که درب ها در گذشته از امنیت کافی برخوردار نبودند، اما امروزه با ظهور فناوری ضد سرقت و یراق آلات و رویه های باکیفیت می توان گفت که با تغییر سطح ایمنی و ارتقا گسترده آن، آرامش ساکنین ساختمان ها بیشتر از گذشته قابل رویت می باشد. درب ضد سرقت روکش بلوط و درب ضد سرقت روکش گردو نیز دو نوع درب ایمنی با رویه های چوبی باکیفیت به شمار می روند. نکته جالب اینکه امروز از این روکش حتی برای تولید وایت برد مغناطیسی نیز استفاده می شود.

این دو درب با توجه به کیفیتی که در ساختار ظاهری و المان های داخلی خود دارند، جز دسته درب های ضد سرقت لوکس در بازار بشمار می روند و از لحاظ قیمتی نیز شاید در مقایسه با سایر درب هایی با روکش چوب قیمتی بالاتر داشته باشند. حال به دلیل اینکه این دو نوع پوشش امنیتی در حال حاضر از تقاضای زیادی در بازار درب ضد سرقت برخوردار هستند، سعی کرده ایم تا در این مقاله بطور کامل درمورد مزایا و معایب و بطور کلی عملکرد آن ها صحبت کنیم.

درب ضد سرقت روکش بلوط

درب ضد سرقت روکش بلوط همان گونه که از نامش مشخص است دربی با روکش چوب طبیعی بلوط می باشد که برای محافظت از ورودی ساختمان ها در مقابل سرقت و دزدی طراحی شده اند. از همین رو می توان آن را یکی از درب های لوکس پر تقاضا در بازار معرفی کرد. روکش بلوط شامل چوب های وارداتی و داخلی خواهد بود که کیفیت هر یک از این دو مورد در سطح ایده آل و بسیار خوبی قرار داشته و از جمله مواد اولیه مقاوم در برابر عوامل محیطی می باشد. باید این نکته را هم ذکر کنیم که استفاده از رویه های چوب بلوط وارداتی از کشور هایی مانند آمریکا و کانادا باعث افزایش قیمت در این درب ها خواهد شد.

مزایای درب های ضد سرقت روکش بلوط

 • استحکام و وزن زیاد به همراه پایداری بسیار بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر پوسیدگی و قارچ
 • برخورداری از ظاهر زیبا با وجود رنگ های جذاب و رگه های دائمی
 • ظاهر صاف و صیقلی، قابلیت رنگ پذیری بالا و بسیار مناسب برای ورودی ساختمان های لوکس
 • مقاومت در برابر آب و رطوبت که این درب ها را تبدیل به یکی از بهترین گزینه ها برای ورودی ها فضای باز در محیط هایی با شرایط جوی بارانی و مرطوب کرده است.
 • مقاومت در برابر انقباض و تاب خوردگی

معایب درب ضد سرقت روکش بلوط

 • قیمت بالا که شاید اصلی ترین عیب این نوع درب ها با روکش بلوط در نظر خریداران محسوب می شود
 • روکش بلوط در صورتی که به مدت طولانی زیر نور مستقیم آفتاب قرار داشته باشد، ممکن است دچار تغییر رنگ و تیرگی هایی رو سطح خود شود
 • شناسایی درب ضد سرقت با روکش بلوط درجه یک و باکیفیت اغلب کار دشواری برای خریداران خواهد بود
 • حمل و نقل سخت به دلیل وزن بالای درب

درب ضد سرقت روکش گردو

چوب گردو برای استفاده به عنوان روکش در درب های ضد سرقت، باعث به وجود آمدن ویژگی های منحصر به فرد بر روی درب خواهد شد. به طور کلی این نوع رویه چوب طبیعی دارای زیبایی های ذاتی ایده آلی بوده؛ و به همین دلیل درب های ضد سرقت روکش گردو به عنوان یکی از لوکس ترین درب های امنیتی بازار کشور به شمار می روند. در مورد روش تولید این رویه باید بگوییم که با برش ورقه های نازک چوب از تنه درخت می شود.

کارگران نجاری و تولیدی های مختلف درب ضد سرقت به این نتیجه رسیده اند که گردوی سیاه یکی از با ارزش ترین چوب ها برای کار با آن است. این چوب دارای زیبایی طبیعی است، که باعث جذابیت بیش از حد درب های ایمنی ساخته شده با این نوع رویه خواهد شد.

در ادامه مطلب و برای شناخت بیشتر شما به برخی از مزایا و معایب این روکش اشاره خواهیم داشت تا شناخت بهتری از درب های ایمنی با رویه چوب گردو داشته باشید.

مزایای درب ضد سرقت روکش گردو

 • منحصر به فرد بودن از نظر ساختار و ترکیب های رنگی روکش
 • ماندگاری طولانی مدت با مراقبت های کافی
 • سهولت در نگهداری به دلیل آسان بودن تمیزکاری این نوع روکش ها
 • عملکرد و کارایی فوق العاده درب های ضد سرقت روکش گردو

معایب درب ضد سرقت روکش گردو

 • گران بودن چوب گردو که موجب افزایش قیمت درب ضد سرقت روکش گردوخواهد شد.
 • کمیاب بودن چوب گردو طبیعی نیز از جمله معایب این نوع چوب ها است که باعث شده تا درب های با این روکش در بازار کمیاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *