مقالات آموزشی

آیا امکان تعویض درب ضد سرقت با درب معمولی وجود دارد؟

تعویض-درب-سرقت-با-معمولی

یکی از سوالاتی که مشتریان را سردرگم کرده و از پرسنل و فعالین این حوزه بسیار پرسیده می شود و از بابت آن نگرانی دارند، این است که آیا امکان تعویض درب ضد سرقت با درب معمولی وجود دارد یا خیر؟ که جواب به این پرسش می تواند مشکلات بزرگی را حل نماید.

شاید در ابتدا دلیل این که اصلا چرا باید این درب ها را تعویض نمایید برایتان جای سوال باشد و این که چرا باید این هزینه را برای اعمال تغییر انجام دهید، در صورتی که می توانید از درب های معمولی خود بهره مند شوید و هزینه های خود را کاهش دهید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای این محصولات و پاسخ به این سوال که آیا امکان تعویض درب ضد سرقت با درب معمولی وجود دارد؟ را پاسخ داده و با هم بررسی خواهیم کرد و تمامی نکاتی که نصاب و البته شما که باید در این بین رعایت نمایید را برایتان شرح دهیم.

نکاتی که در زمان تهیه درب ضد سرقت باید به آن دقت کنید

یکی از مهمترین نکاتی که در زمان خرید درب ضد سرقت باید به آن دقت کنید این است که محصولی را انتخاب نمایید که با کاربری مدنظرتان تداخلی نداشته باشد و نیازهایی که دارید را پس از نصب بتواند تامین نماید و شما را در این بین یاری کند.

شاید شما در زمان انتخاب به محصولی علاقه مند شوید و در تهیه آن اصرار ورزید که به هیچ عنوان امکان استفاده از آن را نداشته باشید و مناسب برای کاربری مدنظر شما نباشد. به طور مثال می خواهید محصولی را برای ورودی ویلای خود تهیه نمایید، حالا در این بین شما به استفاده از طرح PVC علاقه مندید در صورتی که این محصول به هیچ عنوان برای استفاده در ورودی ویلا مناسب نیست.

یکی دیگر از نکاتی که پیش از ثبت سفارش باید به آن دقت کنید این است که محصولی که می خواهید تهیه نمایید در چه اندازه و سایزی باشد. زیرا با توجه به سایز های مختلفی که وجود دارد، در صورت بی دقتی در این زمان مشکلات بزرگی برای شما به وجود خواهد آمد.

اگر شما می توانید این تشخیص سایز را به وسیله ابزاری مانند متر به درستی اندازه گیری کنید و از پس این پروسه مهم بر بیایید دیگر نگرانی ای از این بابت نخواهید داشت و می توانید محصولی با سایز دلخواه را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

با توجه به این که درب ها در دو طرف چپ و راست حرکت می کنند، نیاز است تا در زمان ثبت سفارش به این نکته مهم توجه نمایید. زیرا مشکلات عدیده ای را برای شما به وجود آورد. نکته ای که می توانیم با شما در میان بگذاریم این است که اگر لولا در سمت چپ باشد درب چپ بازشو و اگر در سمت راست قرار گرفته باشد راست بازشو می شود.

فرآیند تعویض درب ضد سرقت با درب معمولی

همانطور که در قسمت قبلی بیان کردیم مهمترین عامل در این بخش تشخیص و اندازه گیری دقیق می باشد که در این صورت این اطمینان را خواهید داشت که درب تهیه شده را به راحتی می توایند با درب معمولی که دارید تعویض نمایید.

حالا زمان آن است که به این پرسش پاسخ دهید که آیا امکان تغییر چهارچوب را دارید یا خیر. زیرا با توجه به کنده کاری هایی که صورت می پذیرد، بعضی از مشتریان علاقه ای به این کار نداشته و درخواست می کنند تا از چهارچوب قبلی استفاده نمایند که در این صورت از مقاومت کاسته می شود و برای زیبایی و به وجود آوردن عایق برای جلوگیری از ورود گرد و خاک باید از درکوب ها استفاده شود که مقداری هزینه نهایی را افزایش می دهد.

در صورت استفاده از چهارچوب جدید به راحتی آن را به وسیله موادی مانند بتن و سیمان آن را محکم کرده و بر مقاومت آن می افزایند. البته باید این نکته را نیز بیان کنیم که با توجه به نوع ساخت چهارچوب این سبک از درب ها از ورود گرد و خاک به شکل قابل توجهی جلوگیری می نماید.

پس از نصب و محکم کردن چهارچوب حالا زمان آن است که درب را بر روی قرار دهید و مراحل بعدی مانند رگلاژ کردن را پیگیری کنید.

مزایایی که پس از این تغییر درب به خانه شما اضافه می شود

یکی از مهمترین مزایایی که در صورت تغییر درب های قدیمی با درب های جدید برای خانه شما به وجود می آید این است که با توجه به متریالی که در ساخت آن استفاده شده است امنیت خانه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

درب های قدیمی و معمولی را با استفاده از چوب خالص می ساختند که با چند ضربه دچار شکستگی شده و یا در صورت استفاده از ابزاری مانند دیلم به راحتی کج شده و راه نفوذ برای سارقان فراهم می شد، که پس از ورود درب های ضد سرقت سارقان را با چالش های بزرگی رو به رو ساخته است.

اگر بخواهیم یکی از عواملی که باعث شده است این ایمنی افزایش یابد برای شما مطرح نماییم این است که در داخل این درب ها از ورقه های فولادی استفاده شده است که می تواند مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربات داشته باشد و به راحتی دچار دفرمگی و شکستگی نمی شود.

از جمله معایب درب های قدیمی لولا های آن می باشد که در جلوی دید قرار می گیرد و به راحتی می توان آن ها را خم کرد و یا شکست، اما درب های جدید با افزایش تعداد و مخفی کردن لولاها از شکستن آن ها جلوگیری به عمل آورده است که خود تحول عظیمی به حساب می آید.

از عایقی که در برابر صدا، نفوذ حشرات، جلوگیری از ورود گرد و خاک و… با این تغییر به خانه شما افزوده می شود نمی توان به راحتی گذشت. زیرا آن قدر جذاب می باشد که می تواند شما را برای این تغییر ترغیب نماید. البته از عایق حرارتی که می تواند در مصرف انرژی نیز کاهش ایجاد کند نیز نمی توان چشم پوشی کرد که بسیار مهم بوده و مورد پسند واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *