مقالات آموزشی

ویژگی های کلیدی درب ضد سرقت ایمن و استاندارد

درب-ضد-سرقت-ایمن-و-استاندارد

لزوم انتخاب و خرید درب ضد سرقت ایمن و استاندارد و توجه به ویژگی های مثبت انواع مختلف درب های ایمنی برای ارتقای امنیت ساختمان های مسکونی و اداری امری ضروری و مهم می باشد. یک درب ایمن علاوه بر محافظت از خانه و محل کار شما، با داشتن خصوصیات منحصر به فردی که دارند از هدر رفت انرژی به سبب وجود عایق مناسب در درز های آن و همچنین ورود آلودگی های مختلفی همچون سر و صدا  جلوگیری به عمل خواهد آورد.

به طور کلی استفاده از یک درب ضد سرقت استادارد و با کیفیت می تواند خیال ساکنین را از لحاظ امنیت و حفظ حریم ساختمان آن ها راحت کرده و همچنین می تواند تا حد بسیار زیادی از هزینه های سکنه را کاهش دهد. باید توجه کنید که به دلیل وجود ضریب امنیت بسیار خوب در این نوع درب های ایمنی، امکان نفوذ به مکان مورد نظر از سوی سارقین تا حدودی غیر ممکن خواهد شد، این مورد در صورتی ممکن می شود که شما در هنگام خرید درب ضد سرقت توجه کافی را به استاندارد ها و سطح امنیت درب داشته باشید.

انواع مختلفی از درب های ضد سرقت در بازار کشور وجو دارند که با پیشرفت تکنولوژی این حوزه، درب هایی با کیفیت و سطح ایمنی بالاتر تولید می شود. تنها موردی که وجود دارد آشنایی خریداران با انواع این درب ها و کیفیت کلی آن ها می باشد که با توجه به اطلاعات خود مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند.

ویژگی درب ضد سرقت استاندارد و ایمن

درب ضد سرقت دارای بخش های مختلفی است که هر یک دارای معیار ها و سطح کیفی مختص به خود می باشد. ساختار داخلی، چهارچوب، قفل و رویه درب از جمله مهم ترین مواردی هستند که در تعیین استاندارد این نوع تجهیزات ساختمانی نقش تاثیر گذاری خواهند داشت.

 1. ساختار داخلی

ساختار داخلی اینگونه درب ها دارای المان ها و مواد تشکیل دهنده مختلفی می باشند که بنا بر کشور سازنده و برند آن می تواند تفاوت هایی داشته باشند. ساختار داخلی داخلی لنگه درب ضد سرقت باید از ورق های فولادی تقویت شده و فریم های مستحکم تشکیل شود و ضخامت کلی لنگه حداقل باید دارای مقدار 7 سانتی متری باشد تا توان مقابله با اهرم های سرقت را داشته باشد.

 1. چهاچوب

حداقل ضخامت استاندارد چهار چوب ضد سرقت 1.25 میلی متر بوده و از ورق فولادی نرم استفاده شود. همچنین پوشش رنگی آن نیز باید الکترو استاتیک کوره ای باشد.

 1. قفل

قفل استاندارد برای استفاده در درب های ایمنی باید از جنس تیپ ترک یا کاله باشد. در صورت ایمن بودن قفل مرکزی درب، زبانه های آن نیز عملکرد مناسبی در مواقع ضروری از خود به نمایش خواهند گذاشت.

 1. رویه

رویه یا روکش های درب ضد سرقت نیز از بخش های تاثیر گذار در سطح ایمنی و استقامت درب به شمار می رود. همانطور که می دانید چهار نوع رویه استاندارد برای این درب ها وجود دارد که شامل روکش چوب طبیعی (راش یا گردو)، فلز، PVC و لامینوکس می شود، که هر کدام دارای استحکام و مقاومت مختص خود می باشد و در محیط های گوناگون عملکرد های مختلفی خواهند داشت.

بخش های گفته شده جزء بخش های اساسی درب های ضد سرقت به شمار می روند که توجه بیشتری را برای انتخاب درست می طلبند. اما این درب ها دارای ویژگی های مهم و کلیدی دیگری نیز می باشند که آن را تبدیل به یکی از تجهیزات ساختمانی پرطرفدار در بین انبوه سازان کرده است. در ادامه به چند مورد از این ویژگی ها که در هر درب ضد سرقتی یافت می شوند اشاره خواهیم کرد.

 • درز یا شکاف موجود بین لنگه و چهارچوب بسیار جزئی بوده و امکان باز کردن درب از طریق اهرم غیر ممکن خواهد بود.
 • وجود نوار های درزگیر به موجب عایق کاری درب در مقابل ورود سر و صدا و گردو خاک و …
 • وجود طرح های متنوع و زیبا روی لنگه های درب که از رویه های مختلف تشکیل شده اند
 • امکان سازگاری با شرایط جوی مختلف با وجود رویه های متنوعی که بر روی درب ها وجود دارد
 • امکان سفارشی سازی ابعاد درب در صورت نیاز مشتریان و دو لنگه کردن درب
 • استفاده از لولا های با کیفیت و تنظیم شونده به عنوان یک عنصر متحرک و متصل کننده لنگه و چهارچوب به یکدیگر
 • استفاده از یونولیت یا فوم های عایق و در برخی موارد پشم سنگ شیشه ای برای مقاومت بیشتر درب در مقابل حریق
 • دارای انواع چشمی با درجه دید مختلف و با قابلیت دید در شب و موارد دیگر
 • بکارگیری از MDF به عنوان رویه که دارای ساختار بسیار مقاومی می باشد
 • دستگیره های آلومینیومی با طرح و مدل های متنوع
 • دارا بودن از روش نصب آسان و سریع در صورت بکارگیری از یک نصاب حرفه ای

تاثیر روش نصب درب ضد سرقت استاندارد بر کیفیت عملکرد آن

در رابطه با این موضوع باید بگوییم که درب ضد سرقتی که از کیفیت و استاندارد مطلوبی برخوردار است، به تنهایی قادر به ایجاد امنیت و عایق کاری مناسب نخواهد بود، به این دلیل که روش نصب اصولی و استاندارد این درب ها نیز تاثیر بسزایی در عملکرد مثبت آن خواهد گذاشت. پس علاوه بر ساخت یک درب با سطح کیفی و فنی بالا و همچنین استفاده از یراق آلات و چهارچوب مناسب، درب ما نیازمند یک نصب و پیاده سازی دقیق از سوی نصاب ماهر است.

برای تحقق این امر باید قبل از جریان خرید و نصب، ابعاد و اندازه درب مربوطه بصورت کاملا دقیق مشخص شود و همانطور که گفته شد مراحل بعدی نصب نیز به عهده نصاب شما خواهد بود. پس در انتخاب نصب کننده درب ضد سرقت خود نیز توجه کافی را داشته باشید و سعی کنید از افراد آموزش دیده و ماهی درخواست کمک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *