مقالات آموزشی

نحوه قیمت گذاری درب های ضد سرقت و عوامل تاثیر گذار

قیمت-گذاری-درب-ضدسرقت

نحوه قیمت گذاری انواع درب ضد سرقت اغلب اوقات یکی از مهم ترین مباحث در زمینه فروش و بازاریابی این تجهیزات امنیتی ساختمانی بوده و هست. در واقع روش قیمت گذاری می تواند جزء مواردی است که می تواند موفقیت و به نتیجه رسیدن یک کسب و کار را تحت تاثیر خود قرار داده و مشتریان زیادی را به سمت و سوی مرکز فروش درب ضد سرقت مورد نظر جذب کند.

روش های قیمت گذاری درب های ضدسرقت در حقیقت فرآیند هایی را مورد بررسی قرار می دهد که در طی آن ارزش نهایی درب مورد نظر بطور کامل برای تولید کننده و خریدار مشخص شود و تاثیر این قضیه تا حدود زیادی به میزان جذب مشتری تاثیر گذار خواهد بود. با اعمال روش اصولی در زمینه قیمت گذاری درب های امنیتی قطعا هم تولید کننده و هم خریدار از معامله انجام شده رضایت کامل را کسب خواهند کرد و به همین جهت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به همین دلیل ما در این مطلب به طور دقیق درمورد نحوه قیمت گذاری درب ضد سرقت و عواملی که می توانند بر روی آن تاثیر مستقیم و غیر مستقیم داشته باشند را توضیح خواهیم داد تا در پایان با آموزش قیمت گذاری این درب ها شما را آشنا سازیم و با توجه به این توضیحات ارائه شده در خرید خود تصمیمات بهتری را اتخاذ کنید.

چرا نحوه قیمت درب های ضد سرقت از اهمیت بالایی برخوردار است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در میان نکات مختلفی که در خرید درب های ضد سرقت وجود دارد، قیمت گذاری درب ها از موارد و نکاتی است که خریداران به آن باید توجه کافی کنند. به عنوان مثال اگر بخواهید دو نوع درب ضد سرقت را مقایسه کرده و از بین آن دو یکی را برای ساختمان خود خریداری نمایید، اولین عاملی که می تواند بر روی تصمیم شما تثیر گذار باشد، قیمت درب ضد سرقت خواهد بود.

پس در میابیم که قیمت جزء اولویت های اول خرید و فروش در بازار درب های امنیتی به شمار می رود و زمینه ساز نگاه اولیه و به نتیجه رسیدن خرید از سوی مشتریان خواهد بود. به همین مورد اگر در این روش اشتباهی رخ دهد، می تواند به طور کلی درب های تولید شده یک مجموعه را با  مشکل مواجه کند؛ چرا که مشتری با مقایسات قیمتی مختلف و یافتن با کیفیت ترین درب ضد سرقت با قیمت مناسب به سمت مجموعه مورد نظر خواهد رفت.

عوامل تاثیر گذار در نحوه قیمت گذاری درب ضد سرقت

قیمت انواع مختلف درب ضد سرقت موجود در بازار به طور معمول با داشتن اطلاعات کامل در رابطه با برند سازنده، نوع رویه، جنس یراق آلات، ابعاد درب، فاصله بین مرکز خرید و محل مورد نظر و وزن لنگه ها و چهارچوب درب برای خریداران قابل محاسبه خواهد بود. موارد گفته شده از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت درب امنیتی مد نظر مشتریان خواهد بود که در ادامه به هر کدام اشاره مختصری خواهیم کرد.

برند سازنده

انواع درب ضد سرقت در بازار ایران شامل درب های تولیدی با برند های ترکیه، ایرانی و چینی می باشند که در این بین درب های برند ترک از لحاظ قیمتی دارای بالاترین نرخ به دلیل استفاده از المان ها و مواد اولیه با کیفیت بالا می باشد؛ و درب های چینی که معمولا از مواد با سطح کیفی پایین در ساختار آن ها بکار گرفته شده از پایین ترین قیمت برخوردار می باشند. در رابطه با درب های ضد سرقت ایرانی نیز باید اشاره کنیم که بهترین گزینه برای خریداران به دلیل دارا بودن از کیفیت کلی ایده آل و قیمت های مقرون به صرفه تر نسبت به درب های ترک خواهند بود.

نوع رویه

رویه های درب ضد سرقت نیز از جمله المان هایی خواهد بود که در تعیین قیمت درب ها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. انواع رویه در بازار درب امنیتی ایران شامل رویه های چوب طبیعی (راش، گردو و بلوط)، فلزی، PVC و لامینوکس می باشند که هر یک دارای مزایای مختص به خود می باشند. گفتنی است که درب های ضد سرقت رویه فلزی و روکش راش نسبت به دو رویه دیگر از قیمت بالاتری برخوردار می باشند؛ چرا که این دو نوع رویه نسبت به عوامل آسیب زننده مختلف مقاومت و استحکام بیشتری را خواهند داشت.

قفل ضد سرقت و یراق آلات

قفل های ضد سرقت نیز دارای انواع مختلف با کیفیت های متفاوت می باشند که عمده ترین برند های مصرفی این قفل ها در درب های امنیتی مربوط به قفل های تیپ ترک و ترک می باشند که بر حسب نیاز مشتری بر روی درب تعبیه خواهند شد. قفل های ترک با برند کاله از بهترین و باکیفیت ترین قفل های موجود در بازار می باشد که نسبت به سایر موارد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. همچنین سایر یراق آلات موجود بر روی درب اعم از نوع دستگیره، درکوب، انواع چشمی و لولا های نیز از اهمیت بالایی در قیمت گذاری درب های امنیتی خواهند داشت.

ابعاد درب

درب های ضد سرقت معمولا در ابعاد استاندارد از سوی تولیدی های مختلف ساخته می شوند، ولی در صورتی که مشتری بخواهد این درب ها را متراژ های بزرگتر و سفارشی اختیار کند، قطعا به دلیل مصرف مواد اولیه زیادتر و همچنین صرف زمان بیشتر قطعا هزینه بالاتری را برای تولیدی به همراه داشته و منجر به افزایش قیمت درب ضد سرقت خواهد شد.

حمل و نقل

هزینه حمل و نقل درب ضد سرقت از مواردی می باشد که می تواند در قیمت نهایی و تمام شده درب خریداری شده از سوی مشتریان تاثیر گذار باشد.

وزن لنگه و چهارچوب

بطور کلی وزن درب ضد سرقت نشان دهنده میزان مواد اولیه و ورق های فولادی بکار رفته در ساختار لنگه و چهارچوب خواهد بود و هر چه میزان وزن بالاتر باشد، طبیعتا قیمت نهایی درب نیز برای خریداران با افزایش همراه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *