مقالات آموزشی

صفر تا صد مونتاژ درب ضدسرقت

مونتاژ-درب-ضدسرقت

همانطور که می دانید درب ضدسرقت جزء تجهیزات ساختمانی محبوب بین انبوه سازان و عموم مردم می باشد که وظیفه اصلی آن ارتقای سطح ایمنی محل کار و منزل مسکونی مورد نظر می باشد. به همین جهت تولید و عرضه آن در بازار کشور به یک امر ضروری تبدیل شده است تا نیاز افراد برای خرید این نوع درب های ایمنی برطرف شود.

در حال حاضر مجموعه های تولیدی مختلفی در سراسر کشور اقدام به تولید و مونتاژ انواع درب ضد سرقت کرده و برخی از این تولید کنندگان با توجه به سابقه طولانی مدت و تجهیزاتی که در اختیار دارند توانسته اند تا درب هایی باکیفیت و مشابه محصولات ترک را ساخته و به بازار خرید و فروش درب ضد سرقت کشور عرضه نمایند. مجموعه افرامهر نیز جزء معدود تولیدی هایی می باشد که در زمینه تولید و مونتاژ درب های ضد سرقت ایرانی و ترک موفق عمل کرده و این درب ها را با کیفیت مطلوب ساخته و به بازار سراسر کشور عرضه می کند.

بطور کلی مونتاژ درب ضد سرقت به معنی کنار هم قرار دادن بخش های مختلف رویه و استراکچر داخلی و همچنین چهارچوب پیش ساخته می باشد که در صورت استفاده از مواد اولیه با سطح کیفی بالا می تواند منجر به تولید درب ضد سرقتی با شرایط کیفی و فنی استاندارد شود. با توجه به اینکه که عایق بودن در برابر آلودگی های صوتی و دمایی یکی دیگر از مزایای درب های ایمنی به شمار می روند، در صورت عدم رعایت اصول مونتاژ می تواند این مورد را تحت تاثیر قرار داده و در نتیجه باعث فات سطح کیفی کلی درب تولیدی شود.

مراحل مونتاژ درب ضد سرقت

همانطور که در مقالات دیگر اشاره کردیم، درب ضد سرقت شامل بخش ها و اجزای مختلفی می باشد و برای مونتاژ و وصل کردن این بخش ها به یکدیگر باید شناخت کافی را داشته باشید. این مورد باعث خواهد شد تا درب تولید شده با بهترین شرایط مونتاژ و تولید گردد و محصول نهایی که به دست خریدار می رسد باعث جلب رضایت او  شود. در ادامه مطلب به مراحل مختلف مونتاژ درب ضد سرقت اشاره خواهیم داشت.

  1. برآورد تقریبی خریداران عمده درب ضد سرقت که شامل در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی برای تعیین نوع رویه و ساختار داخلی استاندارد، نوع یراق آلات و …
  2. تهیه بخش های مورد نیاز برای مونتاژ درب که باید این بخش ها از کیفیت ایده آل برخوردار باشن. ( یراق آلات، قسمت های مربوط به ساختار داخلی و استراکچر درب ضد سرقت، رویه)
  3. انتخاب چهارچوب درب با ابعاد استاندارد و تولید شده از ورق های فولادی مستحکم، بخش چهارچوب به دلیل اهمیتی که در اجرای عملکرد صحیح درب ضد سرقت دارد، باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.
  4. توجه به کیفیت قفل ضد سرقت که علاوه بر افزایش سطح ایمنی درب و کاهش خرابی و پرداخت هزینه های بیشتر در طولانی مدت، به بهبود راندمان و عملکرد سیستم ضد سرقت و بخش های دیگر کمک فراوانی خواهد کرد.
  5. انجام شبکه بندی داخلی استراکچر برای عایق بودن درب در برابر آلودگی های صوتی و هدر رفت انرژی.
  6. نهایی سازی مونتاژ درب ضد سرقت

انجام  مراحل گفته شده به این صورت آغاز می شود که اسکلت فلزی و چهارچوب درب ضد سرقت در کوره رنگ قرار گرفته و پس از انجام مراحل مختلف به پختگی کامل می رسند. در ادامه مراحل نیز کارکنان اقدام به اجرای شبکه بندی با استفاده از ورق های فولادی، ام دی اف و مواد عایق کننده ساختار داخلی درب را تولید کرده و سپس رویه درب ها طبق سفارشات بر روی لنگه درب ضد سرقت قرار می گیرند. در ادامه نوبت به جایگذاری قفل ضد سرقت و دستگیره رسیده و با استفاده از دریل و ایجاد رزت این یراق آلات را در جای خود قرار می دهند.

کنترل کیفیت درب ضد سرقت مونتاژ شده

واحد کنترل کیفیت مجموعه های تولیدی در بحث مونتاژ درب ضد سرقت نقش مهمی را در رابطه با تعیین کیفیت درب تولید شده داشته و به همین جهت نیازمند بررسی های مختلف برای اعمال برچسب های کنترل کیفی مانند گارانتی می باشند. این واحد با انجام آزمایشات مکانیکی، آزمایش عملکرد صحیح کلیه بخش های حفاظت کننده، آزمایش قفل و سایر یراق آلات و در نهایت بررسی مشخصات فنی اعلام شده از سوی مشتریان، کیفیت نهایی درب ضد سرقت تولید شده را مورد نقد و بررسی قرار خواهند داد. گفتنی است که سازگاری یا همخوانی چهارچوب و لنگه نیز از دیگر وظایف این بخش در مجموعه های مونتاژ کننده درب ضد سرقت می باشد.

بسته بندی درب ضد سرقت مونتاژ شده

پس از پایان تست های انجام شده بر روی درب ضد سرقت مونتاژ شده توسط واحد کنترل کیفیت و کسب تاییدیه های لازم، نوبت به بسته بندی درب ها برای حمل و نقل می رسد. در این مرحله ابتدا با استفاده از نایلون های حبابدار محافظ دور تا دور درب پوشانده خواهد شد و سپس در بسته بندی کارتنی برای جلوگیری از جزئی ترین آسیب ها هنگام حمل و نقل قرار می گیرند. دقت داشته باشید که روش بسته بندی درب نقش بسزایی را در سالم رسیدن درب به دست مشتریان خواهد داشت و به همین منظور باید با بهترین ابزار آلات و تجهیزات امر انتقال درب صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *